Як відбувається обмін ветхих купюр

обмен ветхих долларов

Не кожен стикається із ветхими валютами та необхідністю їх обміну. Щоб максимально точно охарактеризувати даний термін, експерти вказують на тривалий термін експлуатації банкнот, через що вони стають пошарпаними та потертими. Купюри, які піддалися дуже великій потертості, не обмінюють в банку чи пункті обміну на гроші в гарному стані. Про алгоритм прийому ветхих купюр розповіли працівники «МСБ Фінанс».

Класифікація ветхих купюр

В залежності від характеру пошкоджень та того, наскільки сильно вони проявляються, усі пошкоджені банкноти можна розділити на кілька умовних груп:

  • Рвані – найбільша категорія. Невеликі надриви, викликані загинами паперових банкнот, та більш суттєві розриви є типовими для купюр;
  • Обгорілі купюри – ще одна категорія. При обгорянні залишається лише частина паперового виробу, і очевидно, що таку банкноту не приймуть до оплати в магазині, салоні краси тощо;
  • При неправильному зберіганні у темному, вологому місці протягом тривалого часу папір починає гнити, у тому числі й гроші. Вони мають темний вигляд, символи розпливаються, поверхню покриває пліснява та грибок, через що знаки відмінності складно виявити.

Коли мова йде про обмін ветхих купюр, часто люди намагаються заповнити втрату грошей, які пошкодили домашні тварини чи гризуни. В такій банкноті паперова ділянка також може бути відсутньою.

Іншими частими причинами порчі грошей стають:

  • Тривале знаходження банкнот під променями сонця. Папір з нанесеною фарбою та іншими елементами вицвітає, стає бляклим, втрачає свої відмінні характеристики;
  • Неакуратне носіння у кишені чи прання. Так, часто люди забувають викласти гроші з кишені перед пранням, причому сума може бути дуже немалою. Ну і носіння банкнот без гаманця чи чохла негативно впливає на їх стан: краї стають м’якими, пошкодженими, мнуться та рвуться;
  • Дитяча творчість – ще один фактор, через який доведеться обміняти ветхі долари. Малюки рвуть валюту, малюють на ній та навіть вирізують фігурки;
  • На банкноти проливають їжу та напої, лакофарбові вироби;
  • За тих чи інших обставин банкноти проколюють, наносять надписи чи ставлять штампи.

Словом, умов, за яких гроші можуть отримати нетоварний та неприйнятний до використання вигляд, немало. І велика вірогідність, що продавці магазинів та касири супермаркетів відмовлять у прийомі банкнот.

Правила обміну ветхих доларів

В якому випадку відбувається прийом ветхих доларів та заміна їх на новіші, придатні до оплати вироби?

  1. За умови зберігання на купюрі більше половини від усього об’єму ідентифікаційного підпису. Завдяки йому банківські працівники можуть визначити, що дана банкнота – валюта США.
  2. Долари обміняють, якщо на купюрі залишилось менше 50% ідентифікаційного надпису, гарантована неможливість відновлення втраченої частини та відомі обставини, за яких відбулося пошкодження.

У чому нюанс? Обмін ветхих купюр може проводиться двічі у корисних цілях, якщо немає доказів знищення фрагменту, якого не вистачає. Виконувати такі операції заборонено, а порушення норми переслідується кримінальним кодексом.

Як вам можуть обміняти ветхі євро? Тут можливі кілька варіантів. У першому випадку пошкоджені купюри обмінюють на грошовий знак такого ж номіналу. Також можуть видати еквівалент в українській валюті безпосередньо у руки клієнту. Існує практика зачислення фінансів на банківський рахунок клієнта миттєво або після того, як проведуть експертизу.