Крос-курси валют: що це і як на цьому заробити

Крос-курси валют

Операції всередині країни та на міжнародному рівні можуть проводитися не лише у співвідношенні із доларом. Це і євро проти фунта, єна проти швейцарської марки тощо. Що таке крос-курс, як його розрахувати та що на нього впливає, читайте нижче.

Поняття крос-курсу

Крос-курс – це курс обміну двох грошових одиниць, причому ні одна, ні інша не є американським доларом. Котирування валютних пар євро/українська гривня, китайський юань/австралійський долар – ось про що йде мова. Одна з валют у парі – базова, інша – та, що котується. Таким чином, із допомогою крос-курсу ми дізнаємося, яка кількість грошової одиниці, що котується, необхідна для купівлі базової. Як дізнатися котирування у кожній валютній парі? Це вартість однієї з одиниць стосовно третьої, як правило, долара США.

Показник має ключове значення для гравців, що ведуть діяльність на фінансовому ринку Форекс. Аналіз динаміки потрібних грошових одиниць, а також їх купівля дозволяє трейдеру отримувати непоганий прибуток. Для зручності користування інструментом кожній одиниці у парі присвоюється абревіатура (GPB/UAN – британський фунт/гривня). Перша у цьому ряду – базова грошова одиниця, друга – та, що котується. До речі, деякі валюти, що рідко використовуються, можуть бути не задіяними у зв’язці крос-курсу, і торгівля ними виконується лише з допомогою долара.

Важливо: крос-курс – не те ж саме, що курс конверсії. Ці параметри мають дещо спільне, але все ж не тотожні одне одному. Конверсія валюти – це коли одна валюта обмінюється на іншу за фіксованою вартістю. Як правило, українські банки позначають курси конверсій для таких пар грошових одиниць – «долар/євро», «долар/українська гривня», «євро/українська гривня». Спираючись на ці значення, ви можете не використовувати українські гривні, коли вам потрібно обміняти євро на долари. Зазвичай крос-курс «євро/долар» в Харкові більш вигідний, аніж поетапна купівля валюти – спочатку гривні за євро, потім долара за гривню.

Як розрахувати крос-курс

Питання «як розрахувати крос-курс» цікавить, в першу чергу, досвідчених трейдерів. Виконується це кількома способами:

  • Дві прямих котирування;
  • Пряме та зворотнє котирування;
  • Два зворотних котирування.

Але в реальності трейдери частіше застосовують легші розрахунки. Для цього береться середнє з кожних котирувань, після чого використовується широкий діапазон середнього значення. Розрахувати крос-курс таким чином особливо зручно в роботі з неліквідними валютами, що рідко використовуються в угодах.

Чи вигідно торгувати на крос-курсах

Виконуючи моніторинг крос-курсу онлайн, можна отримати непоганий прибуток, за умови, що ви знаєтеся на специфіці формування та купівлі-продажу. У той же час, поширена думка, що заробити на крос-курсах може лише досвідчений гравець. Мовляв, об’єм та число угод дуже невелике, а різкі стрибки та падіння часто носять провокативний характер, і запускають їх самі спекулянти. У подібних ситуаціях складно прогнозувати, як поведе себе та чи інша валюта, особливо якщо це нестійка грошова одиниця. В оцінці динаміки безсильні не тільки недосвідчені трейдери, але й експертні гравці.

Тим не менш, торгівля крос-курсами має свої переваги. Тому якщо вас цікавить дана сфера та є бажання спробувати, можна вивчити особливості найбільш затребуваних валютних пар. Чим гарний такий інструмент?

  1. Широкий вибір пар.
  2. Можна заробити на різниці відсоткових ставок центральних банків у різних країнах.
  3. Пари грошових одиниць високо волатильні.
  4. Взаємозв’язок з іншими інструментами, що дозволяє виявляти реакцію в парі на зміни інших грошових одиниць.

Щоб уникнути помилок, при торгівлі крос-курсами варто спиратися на напрацювання, що їх надають досвідчені трейдери.