Коливання курсу валют: чому це відбувається

коливання курсу валют

Перша половина ХХ століття – епоха стабільності світових валют. Сьогодні ж дрібні та значні зміни котирувань грошових одиниць – звичайне явище для населення усіх країн, до якого ми вже звикли. Звичайно, більшість валют зберігає відносну стабільність та не демонструє різкого ослаблення. Тим не менше, від коливання курсу валют немає захисту у жодної грошової одиниці. Як змінюється вартість долара/євро та чому це відбувається, читайте в публікації нижче.

Коливання курсу долара: причини та наслідки

По суті, будь-яка подія у публічному просторі, що прямо не стосується фінансової системи, впливає на курс валют, будь то виступ головного кандидата у президенти США чи ситуація на ринку нафти. Але в основі будь-яких коливань – попит, яким користується валюта на даний момент. Тут працює базовий принцип: товар, на який є більший попит, росте в ціні. І будь-яке інше благо чи об’єкт, яким не користуються користувачі, втрачає вартість. Те ж саме відбувається зі світовою валютою.

Від чого ж, у свою чергу, належить попит на ту чи іншу грошову одиницю?

  1. Ключовим фактором формування попиту на валюту залишаються інвестиції в економіку країни. Те, наскільки ефективно розвиваються промислові галузі у країні, приваблює іноземних інвесторів, що роблять вливання, що роблять вливання закордонної валюти в державу та підвищують котирування національної грошової одиниці.
  2. Валюта, в якій переважно зберігає населення свої банківські депозити, росте в ціні. Так, переважання доларових запасів зміцнює його курс.
  3. Стратегічна важливість та об’єм товарів, послуг, що експортуються, впливає на курс національної валюти.
  4. Політичні курси, зміни в системі управління державою, слухи про прийдешні економічні кризи та подібні проблеми можуть суттєво обвалити курс національної валюти. Проблема поглиблюється, як зростаюча сніжна куля: від валюти, що стає слабшою, люди намагаються позбавитися, чим ще сильніше погіршують ситуацію.
  5. Навіть просто висловлювання політиків, не прив’язані до конкретних фактів та події, можуть призводити до коливань долара. Яскравий тому приклад – ослаблення курсу євро та мексиканського песо після обрання Д. Трампа на пост, що було пов’язано із прогнозованим погіршенням стосунків між США та Мексикою, європейськими державами.

Хто встановлює курси валют

Визначення та зміна курсу валют – прерогатива Національного Банку країни. Для цього спеціалісти державної структури аналізують показники біржевих торгів, що проходять в режимі фіксингу. Алгоритм такий: за добу до торгів банками подаються заявки, де вказані грошові одиниці з об’ємами їх закупки чи продажу. У день торгів заявки підтверджуються. У випадку, коли сумарний попит на ту чи іншу валюту дорівнює сумарній пропозиції, угоди проводять по курсу, що був встановлений за день до цього. Курс Національного банку залишається тим же.

За підвищеного попиту на валюту її курс підвищується ведучим. Підвищення пропорційне різниці між попитом та пропозицією. Зміни курсу валют у менший бік відбувається, якщо пропозиція більша за попит.

Коли ви знаєте, чому курс валют змінюється, можете орієнтовно прогнозувати зміни котирувань у найближчі кілька днів та виконувати вигідні операції стосовно купівлі чи продажу. А моніторити курс валют онлайн можна з допомогою обміну валют від «МСБ Фінанс». Ви можете купити валюту в потрібній кількості за ціною, актуальною для певного моменту, та забрати її у зручний для вас час.