Як працює обмін валют

Как работает обмен валют

Курс валют в Україні змінюється кожного дня та в обмінниках може сягати різних значень. Тому незалежно від того, плануєте ви міняти валюту для поїздки в іншу країну чи бажаєте підзаробити на валютних коливаннях, шукати та обирати вигідні цифри є сенс. Нижче розберемося, як працює обмін валют та де міняти гроші з мінімальними ризиками.

Підшукуємо обмінні пункти: небанківські компанії

Найпростіший спосіб для купівлі та продажу валют – здійснити ці операції в обміннику. Крім Національного банку, ліцензія на операції з валютою є у 40 організацій, під керівництвом яких – сотні обмінних пунктів.

Купівля валюти з їх допомогою має ряд переваг:

  1. У більшості випадків курс в них більш вигідний, ніж у філіях банків. Це пов’язано з тим, що фінансові компанії не потрапляють під дію вимог, що стосуються дотримання валютної позиції. Суть цієї вимоги полягає у тому, що валютна позиція дорівнює співвідношенню активів та зобов’язань банків за валютою із встановленням граничних значень НБУ. Але коли шукаєте, де міняти гроші, пам’ятайте ще про те, що в таких організаціях не так суворо дотримуються заходів безпеки стосовно касира та покупця.
  2. Можливість обирати обмінники компаній. Перелік організацій, що надають послуги з обміну валют в Україні, величезний, тому після короткого вивчення закладів та їх розташування на мапі ви підберете місце для купівлі. Інша справа – не потрапити до рук шахраїв, які під видом обмінки можуть працювати з фальшивими купюрами. Щоб захистити себе від фальшивомонетників, перед походом до обмінника компанії впевніться в легальності її роботи та наявності ліцензій на проведення фінансових операцій.
  3. Відсутність черг, які майже завжди можна побачити у банківських філіях. Обмінники фінансових компаній заощаджують ваш час та нерви – адже тут вам видадуть всю суму до часу прибуття, який ви вкажете.

Користування послугами фінансових компаній має свою специфіку. Перший момент – неможливість порівняти курс, оскільки заклади не публікують свої статистичні дані. Тому краще перед операцією впевнитися у легальності роботи такого пункту. Компанія має значитися у переліку офіційно ліцензованих торговців валютою.

Наступний момент – немає можливості перевірити, чи справжні купюри вам надають в небанківському обміннику. Банківські пункти, на відміну від перших, оснащені засобами особистого захисту оператора каси та обладнанням, з допомогою якого можна перевірити справжність купюр. Тож якщо вам потрібно поміняти велику суму, все ж краще робити це в банку: тут вам перевірять усі купюри та нададуть квитанцію про виконання операції. Або варто звернутися до перевіреного небанківського обмінника, у прозорості роботи якого ви впевнені.

Маленькі хитрощі

Дати точний прогноз валютних коливань не можуть навіть представники Нацбанку. Але трохи зорієнтуватися у майбутніх змінах все ж можливо:

  1. Сезонні коливання валюти є закономірними. За результатами останніх років підмічено, що долар дорожчає на початку року та стає дешевшим ближче до третього кварталу. Тому продажем валют краще займатися у січні-лютому, а скупати валюту – в сезон відпусток.
  2. Якщо необхідно поміняти гроші перед поїздкою в іншу країну, краще робити це заздалегідь, уникаючи обмінників в аеропортах та на вокзалах. Як правило, курс в них буде абсолютно невигідний.
  3. Замість того, щоб вивчати способи продажі валют, плануйте фінансові цілі та не піддавайтесь паніці під час валютних коливань.

Сайт обміну валют від «МСБ Фінанс» пропонує вигідний курс та найбільш комфортна умови купівлі. Оцініть переваги обміну у нас.